بازی ویدیویی

کنسل شدن بازی پابجی ۲ و معرفی جانشین آن

توسعه‌دهنده پابجی به دنبال ساخت بازی تیراندازی نقش اول شبیه به فرار از تراکوف

ناشر بازی پابجی، کرافتون در گزارشی فاش کرد که در حال کار بر روی یک بازی جدید با نام پروژه بودجه سیاه است. این یک بازی شبیه فرار از تارکوف و Warzone 2 DMZ است و بعد از کنسل شدن ساخت بازی پابجی ۲ قرار است جانشین آن شود. یک بازی تیراندازی نقش اول که با هدف محبوب کردن این ژانر قرار است توسط استودیو پابجی ساخته شود.

پروژه اصلی در سال ۲۰۲۲ فاش شد. اگر چه قرار بود فقط یک تیرانداز غارتگر PvPvE باشد. کرافتون اکنون منظور خود را بیان کرده است. دور شدن از بازی‌هایی به مانند Denstiny 2 و Outriders!

کرافتون این پروژه را به عنوان یک دنیای باز PvPvE در حال تغییر با تجربه بازی غیر قابل پیش‌بینی و هیجان‌انگیز توصیف کرده است. بر طبق ادعای کرافتون، این بازی بر روی رایانه شخصی، کنسول‌ها و موبایل ارائه خواهد داد.

پروژه بودجه سیاه در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ راه‌اندازی خواهد شد و به دو نسخه در سال ۲۰۲۴ و چهار نسخه در سال ۲۰۲۵ خواهیم رسید. قرار است یکی از آنها پروژه گلد راش و دیگری بازی جدیدی شبیه Subnautica باشد.

کنسل شدن بازی پابجی ۲

اطلاعات کمی در مورد پروژه بودجه سیاه وجود دارد. با این حال، ظاهرا تمرکز اصلی استودیو پابجی قرار است بر گذر کردن از بازی پابجی باشد. طبق گزارش‌ها، برنامه‌های توسعه بازی پابجی ۲ دیگر در دستور کار نیست. با وجودی که هنوز پلتفرمی مشخص نشده است، اما با توجه به موفقیت پابجی موبایل و New State، بعید است که این بازی تیراندازی نقش اول برای موبایل تولید نشود.

اگر چه پابجی موبایل و New State برای کرافتون موفقیت کسب کردند، اما این شرکت جدیدا بازی پروتکل کالیستو که جانشین معنوی Dead Space است را منتشر کرد. این بازی انتظارات را هرگز برآورده نکرد. کرافتون قصد داشت پنج میلیون نسخه از بازی را بفروشد، اما تا زمان نگارش این نوشته تنها دو میلیون نسخه فروخته شده است. این بازی آن طور که انتظار می‌رفت مورد توجه منتقدان و کاربران قرار نگرفت و  امتیاز ۷۰ متاکرتیک و ۶.۹ کاربران را کسب کرد. اگر چه امتیاز بدی نیست، اما قطعا کمتر از حد انتظار است.

اینکه آیا پروتکل کالیستو می‌تواند به پنج میلیون فروش برسد یا نه، را باید دید، اما در حال حاضر، کرافتون با چندین پروژه جدید ادامه خواهد داد!

منبع:

thegamer

آیا این مطلب مفید بود؟
بله‌خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا