معما

معمای چوب کبریت سخت: ذهن خود را به چالش بکشید!

ضریب هوشی خود را با این چالش ریاضی تست کنید. با جابجایی 1 چوب کبریت معادله را حل کنید.

افراد زیادی در جهان خود و دیگران را با بازی و معماهای فکری و تست‌های هوش به چالش می‌کشند تا ذهن خود را فعال نگه دارند. امروز یک معادله ساده ریاضی که البته حل کردنش خیلی سخت و دشوار است، برای شما در نظر گرفته‌ایم. شما فقط ۳۵ ثانیه فرصت دارید تا این معمای چوب کبریت سخت را حل کنید! طبق معمول جواب معما را نیز برای شما آورده‌ایم. پس با آبان مگ همراه شوید.

معما و بازی‌های فکری راهی عالی برای تمرین مهارت‌های چابکی ذهن هستند. همچنین آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب هستند. جایی که افراد می‌توانند با آزمون‌های هوش و مهارت‌های تحلیلی، همدیگر را به چالش بکشند!

اگر فکر می‌کنید که برای حل این معما در ۳۵ ثانیه آمادگی لازم را دارید، به سراغ معمای امروز برویم!

با این معمای چوب کبریت سخت ذهن شما به چالش کشیده می‌شود

به چالش امروز آبان مگ خوش آمدید. برای حل این معما، باید سعی کنید خارج از چارچوب فکر کنید و همه حالات را در نظر بگیرید. معادله شروع این معما یک معادله ساده ریاضی است. نه منهای دو منهای ۶ مساوی با هفت است. برای حل آن باید با جابجایی یک کبریت، معادله را تصحیح کنید. تصویر معادله و معمای امروز در شکل زیر مشخص است. برای حل آن زمان ۳۵ ثانیه‌ای را نیز مد نظر قرار دهید!

معمای چوب کبریت سخت

معماهای ریاضی راهی عالی برای تمرین ذهن هستند. آن‌ها شما را وادار به تفکر خارج از چارچوب و استفاده از خلاقیت و منطق خود برای رسیدن به راه حل می‌کنند. این نوع معماها در رسانه‌های اجتماعی به صورت ویروسی در حال پخش شدن هستند و افراد برای حل آن‌ها در سریع‌ترین زمان رقابت می‌کنند.

برای حل این پازل مهم است که به هر عنصر به دقت نگاه کنید. همچنین روی تک تک چوب کبریت‌ها وقت بگذارید و روی امکان جابجایی آن‌ها فکر کنید.

آیا توانستید معمای چوب کبریت سخت امروز ما را حل کنید؟ وقت شما رو به اتمام است!

پاسخ معما

آیا برای دیدن جواب معما آماده هستید؟ پیشنهاد می‌کنیم زمانی آن را ببینید که آن را حل کرده‌اید. حتی در صورتی که زمان‌تان تمام شد، باز هم آن را حل کنید. حل کردنش در زمان بیشتر بهتر از حل نکردن آن هست!

امیدواریم که موفق به حل آن در زمان مشخص، شده باشید. با کلیک روی اینجا، پاسخ را ببینید.

جواب معمای چوب کبریت سخت

همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، پاسخ ساده است! البته چو حل گشت! سه منهای دو به اضافه شش مساوی با هفت می‌شود.

در صورتی که موفق به حل آن شدید، به شما تبریک ویژه می‌گوییم! چالش امروز جز چالش‌های سخت ما بود! ول اگر هم موفق به حل آن نشدید، ناراحت نباشید. کلی چالش فکری و تصویری با جواب را در آبان مگ خواهید یافت.

این چالش را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. می‌توانید چالش را به سریع‌تر حل کردن آن تغییر دهید. یک نفر دیگر هم زمان را نگه دارد! همچنین بقیه بازی و سرگرمی‌های آبان مگ را از دست ندهید.

آیا این مطلب مفید بود؟
بله‌خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا