معما

معمای چوب کبریت: ریاضی خود را با این چالش محک بزنید!

امروز برای شما یک معمای چوب کبریت ریاضی را آماده کرده‌ایم. آیا می‌توانید در کمتر از ۳۰ ثانیه آن را حل کنید؟ مهارت‌های ریاضی و حل معمای خود را تست کنید و ببینید آیا می‌توانید بر ساعت (زمان) غلبه کنید یا خیر! آیا به اندازه کافی باهوش هستید؟

آیا آماده چالش هستید؟ ما مهارت‌های حل مسئله و ریاضی شما را با این معمای چوب کبریت به چالش می‌کشیم. معادله شروع نه منهای یک مساوی با شش است. اما این معادله قطعاً اشتباه است. آیا می‌توانید این خطا را در عرض ۳۰ ثانیه برطرف کنید؟ جواب را نیز برای شما آورده‌ایم! پس نگران نباشید!

تست‌های آی کیو و بازی‌های فکری قرن‌های زیادیست که وجود دارند و امروزه بسیار محبوب هستند. پازل‌ها در تفکر خارج از چارچوب معمول و ارتقاء مهارت‌های حل مسئله به ما کمک می‌کنند.

چالش‌های مانند معمای چوب کبریت ریاضی امروز ما را می‌توان در همه رسانه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک و اینستاگرام پیدا کرد. این پازل‌ها منبع سرگرمی برای بسیاری از افراد هستند.

معمای چوب کبریت ریاضی

آیا برای شروع چالش آماده هستید؟ فراموش نکنید که فقط ۳۰ ثانیه زمان خواهید داشت! به شکل زیر نگاه کنید و با حرکت تنها یک چوب کبریت، معادله را اصلاح کنید!

معمای چوب کبریت ریاضی

ما شما را به چالش کشیدن قدرت‌های شناختی و توانایی حل بازی‌های فکری دعوت می‌کنیم. برای پیروزی در این کار، باید خارج از چارچوب روزمره فکر کنید و با پشتکاری مثال زدنی، تمرکز کنید!

چالش امروز ما تصحیح معادله ریاضی با حرکت تنها یک چوب کبریت است. شما به چشمی دقیق و تفکری خلاق نیاز دارید. همچنین سرعت عمل را نیز باید تمرین کنید! آیا می‌توانید آن را حل کنید؟

نگاه دقیق به موقعیت چوب‌ها و کشف بهترین راه پیش رو نیاز به صبر و تمرکز زیاد دارد. کدام چوب کبریت باید جابجا شود تا معما حل شود؟

جواب معمای امروز ما

در صورتی که موفق به حل معما نشده‌اید، کی بیشتر فکر کنید. حس ناب حل آن را از دست ندهید! باور کنید ارزش آن را دارد.

در صورتی که معما را حل کرده‌اید، برای دیدن جواب صحیح اینجا کلیک کنید.

در صورتی که موفق به حل معما شده‌اید به شما تبریک می‌گوییم. پاسخ را در شکل زیر مشاهده می‌کنید. جواب صحیح پنج به اضافه یک مساوی با شش است!

به افرادی که در کمتر از ۳۰ ثانیه موفق به حل آن شده‌اند تبریک می‌گوییم. در صورتی که موفق نشده‌اید، لازم نیست ناراحت باشید. ما باز هم معمای چوب کبریت در آبان مگ داریم! چرا آن‌ها را امتحان نمی‌کنید؟

ما از شما دعوت می کنیم تا این چالش را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. آیا آنها قادر به حل آن هستند؟

آیا این مطلب مفید بود؟
بله‌خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا