معما

معمای منطقی تصویری: رمز قفل را در یک دقیقه بشکنید!

به معمای منطقی تصویری امروز ما خوش آمدید! همان طور که در عکس مشخص است، شما باید یک کد سه رقمی را رمزگشایی کنید که قفل را باز می‌کند! شما قبلا ۴ ترکیب را امتحان کرده‌اید که هیچ کدام درست نیستند! اما هر کدام حاوی نکات مفیدی هستند که برای پیدا کردن رمز به آن‌ها نیاز دارید. این نوع تست‌های منطقی در شبکه‌های اجتماعی بسیار پرطرفدار هستند. با آن‌ها می‌توانید ذهن خود را به چالش بکشید و هم‌زمان سرگرم شوید. آیا آماده هستید؟ ابتدا قوانین را برای شما می‌گوییم و سپس ببینید می‌توانید رمز را بشکنید یا خیر! جواب معما را نیز برای شما در انتها آورده‌ایم!

قوانینی که باید برای حل معما بدانید

برای حل این چالش، نگاه دقیق و تمرکز ضروری است. برای این کار باید به نقاط رنگی که بعد از هر ترکیب کد قرار داده شده است، توجه کنید. نقطه سیاه به این معنی است که یکی از رنگ‌ها اشتباه است. نقطه زرد به معنی یک عدد درست در محل اشتباه است. همچنین رنگ سبز به معنی درست بودن یکی از اعداد در محل درست آن است. به طور مثال در ردیف سوم ما یک نقطه زرد و یک نقطه سیاه و یک نقطه سبز داریم. معنی آن این است که دو عدد از سه عدد صحیح هستند و یکی از آن اعداد در جای درست وارد شده است و دیگری در جای اشتباه وارد شده است. همچنین یکی از ارقام رمز به کل اشتباه است!

توجه: نقاط رنگی به ترتیب قرار نمی‌گیرند! به طور مثال رنگ سبز در سمت چپ به معنی درست بودن رقم سمت چپ نیست. همچنین از تصویر زیر برای حل معما استفاده کنید. تصویر بالای مطلب ممکن است کامل نباشد. شما فقط ۶۰ ثانیه برای پیدا کردن رمز فرصت دارید! حاضرید؟

معمای منطقی تصویری 1

داشتن ذهنی منطقی برای شکستن کد معما ضروری است. انجام تمرین‌های زیاد ذهن شما را برای تفکر استدلالی و منطقی قوی‌تر می‌کند. همچنین در زمینه‌های دیگر زندگی مانند حل مسئله، تصمیم گیری و حتی تفکر خلاق نیز کمک می‌کند. پس ذهن خود را فعال نگه دارید و هر روز خود را با معما به چالش بکشید تا ماهیچه‌های منطق خود را تقویت کنید!

جواب را در اینجا پیدا می‌کنید!

به پایان چالش خود رسیده‌اید. آیا توانستید کد را بشکنید؟ برای دیدن پاسخ کلیک کنید.

برای دانستن پاسخ باید به ترتیب زیر عمل کنید. ابتدا سه رقم را پیدا می‌کنیم و سپس به بررسی جای آن‌ها می‌پردازیم. با توجه به ردیف سوم، دو رقم از ارقام ۳ و ۵ و ۸ درست هستند. با توجه به ردیف اول رقم ۳ نمی‌تواند درست باشد. پس ارقام درست ردیف سوم ۵ و ۸ هستند. با توجه به ردیف پایینی باز هم ارقام ۵ و ۸ درست هستند و رقم ۶ قطعا درست نیست! با توجه به ردیف دوم، رقم ۵ درست است و با توجه به اینکه رقم ۶ در رمز وجود ندارد، رقم ۱ باید حتما درست باشد. پس ارقام قفل ۱ و ۵ و ۸ هستند.

حال به سراغ جای درست آن‌ها می‌رویم. با توجه به ردیف پایین جای درست رقم ۸ سمت چپ نیست. با توجه به ردیف سوم و اینکه رقم ۸ در سمت چپ نیست، پس جای رقم ۵ باید سبز باشد و رقم ۵ در وسط قرار می‌گیرد. پس رقم ۸ باید در سمت راست باشد و رقم ۱ نیز در سمت چپ قرار دارد. پاسخ را در عکس زیر مشاهده می‌کنید.

پاسخ معمای منطقی تصویری 1

معمای منطقی تصویری را حل کردید؟

در صورتی که در کمتر از یک دقیقه موفق به حل معما شده‌اید به شما تبریک می‌گوییم! اما در صورتی که موفق به حل آن نشده‌اید ناامید نشوید. معمای سختی بود! قبول داریم! ولی تعداد زیادی معمای تصویری و منطقی را می‌توانید در آبان مگ بیابید. شانس خود را با آن‌ها امتحان کنید.

دوستان و خانواده خود را برای انجام این معما به چالش بکشید! با اشتراک‌گذاری این مطلب، به ما در ادامه راه کمک زیادی خواهید کرد. پس خسیس نباشید و با استفاده از دکمه‌های زیر آن را همین الان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید! همچنین ما را از نظرات خود محروم نکنید!

منبع: abmeyerwood.com

آیا این مطلب مفید بود؟
بله‌خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا